Drzwi szklane

Zastosowanie takiej technologii umożliwia stworzenie bezpiecznych w codziennym użytkowaniu drzwi szklanych według niepowtarzalnego projektu klienta. Dodatkowo mamy wiele różnego rodzaju okuć do drzwi szklanych, które mogą podkreślić ich design i ułatwić codzienne użytkowanie. Aby lepiej sprostać Państwa oczekiwaniom do szklanych skrzydeł drzwiowych proponujemy do wyboru ościeżnice drewniane lub metalowe. Każde z niżej wymienionych rodzajów drzwi możemy wykonać jako jedno lub dwuskrzydłowe.

Nim podejmiemy decyzję, ustalmy, z czego możemy wybierać. Przede wszystkim, ze względu na sposób otwierania, drzwi wewnętrzne dzielimy na:

drzwi szklane rozwierane

drzwi szklane przesuwne

Składane (łamane) i harmonijkowe – w drzwiach składanych skrzydło tworzą dwa lub trzy pionowe elementy, połączone zawiasami. Harmonijkowe są do nich podobne, z tym że wąskich elementów jest więcej. Skrzydło porusza się po szynie zamontowanej w górnej części ościeżnicy.

Takie drzwi zajmują mniej miejsca, ale po złożeniu zmniejszają szerokość otworu.

drzwi szklane wahadłowe

Drzwi szklane przylgowe
Możesz się zdecydować na tradycyjne przylgowe skrzydło drzwiowe i wtedy należy dobrać ościeżnicę z przylgą. W drzwiach o tej konstrukcji skrzydło i ościeżnica mają na swoich krawędziach wyfrezowany uskok – przylgę. Podczas zamykania skrzydło częściowo wchodzi w ościeżnicę, dzięki czemu oba elementy dobrze do siebie przylegają. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku drzwi zewnętrznych lub takich, w których ze względów termicznych lub akustycznych zależy nam na szczelności.

Drzwi szklane bezprzylgowe
Mają skrzydło z prostą krawędzią, które po zamknięciu w całości chowa się w ościeżnicy, licując się z nią z jednej strony. Daje to efekt gładkiego połączenia i pasuje do wnętrz o nowoczesnym wyrazie. Skrzydła bezprzylgowe mają standardową grubość 4 cm, ale ze względu na brak uskoku w krawędzi wydają się grubsze od tradycyjnych. Aby zachować możliwość swobodnego otwierania i zamykania, skrzydło nie może ściśle przylegać do ościeżnicy, przez co te drzwi są mniej szczelne niż przylgowe. W drzwiach takich możesz zastosować tradycyjne zawiasy (będą one jednak bardzo wyeksponowane na tle gładkiego połączenia) albo zawiasy ukryte. Drzwi z zawiasami ukrytymi mogą być o 200-400 zł droższe od tradycyjnych. Niektóre z nich są montowane na ościeżnicy ukrytej. Pozwala to uniknąć użycia listew maskujących. Po zakończeniu prac wykończeniowych możesz uzyskać efekt prawie całkowitego ukrycia drzwi w ścianie – jeśli zamiast klamki zastosujesz przycisk do otwierania